O mnie

Bartek-Styperek-filmowiec-slubny-alpaka-wedding-videography-2-

Nazywam się Bartek Styperek i jestem filmowcem ślubnym

Wolność i radość, którą daje mi tworzenie filmów powoduje, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Wiem, że biorę udział w niezwykłej przygodzie, która niewiadomo dokąd mnie zaprowadzi. Jednego dnia może wyrzucić mnie na brzeg szkockiej wyspy, a kolejnego zostawić przy zasypiającym ognisku nad moja ulubiona rzeką – Drawą.

 

Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego niż poznawanie nowych ludzi odwiedzanie nowych miejsc i tworzenie kolejnych historii. Jedna z nich może być także o Was!

Kilka faktów o mnie

bartek styperek filmowiec ślubny kamerzysta

Umiem grać na kilku instrumentach

Gitara, bas, trochę perkusja i pianino. Uwielbiam muzykę rockową szczególnie na żywo. Do tej pory byłem na ponad 50-ciu koncertach najróżniejszych wykonawców. Komponuję i nagrywam piosenki na swoja amatorską płytę. Mam 6 gitar.

Uwielbiam rośliny

W trakcie lata w moim ogrodzie znajdziesz kilka odmian pomidorów (w tym green zebra), truskawki, poziomki, maliny, borówki, porzeczki, a nawet arbuzy! Świeża rukola, sałata czy rzodkiewka na kanapce smakują niepowtarzalnie. Uwielbiam spędzać tam czas i doglądać jak wszystko rośnie i dojerzewa. To jedno z zajęć, które sprawia mi wiele satysfakcji i relaksuje po trudniejszym dniu.

Kocham ptaki

Mieszkam w okolicy która, jest bardzo blisko natury. Niedaleko rzeki, stawów, lasów i polan. To świetne środowisko dla różnego rodzaju ptaków. Obserwuję je od kilku lat i prowadzę dziennik, który dostałem od żony pod choinkę! Moim ulubionym ptakiem jest jednak Maskonur, który do Polski nie zagląda i marzy mi się zrobienie mu zdjęcia.

Kocham psy

Jednego (dorosłego już psa) adoptowałem 4 lata temu i jest to najwspanialsza przyjaźń jaka mnie spotkała. Szabi to pies idealny w każdym calu – spokojny w domu, wariat na spacerach, kochający jedzenie, przytulanie i moją grę na gitarze. Jego ulubione utwory to Stairway to heaven i Chasing Cars. Szabi to mój najwierniejszy asystent w montażu. Osobiście towarzyszy mi podczas tworzenia każdej historii. Czy to pod biurkiem kiedy za oknem śnieg, czy rozłożony na podłodze gdy na dworze skwar.

Bartek Styperek filmowiec slubny alpaka wedding videography 4
Bartek Styperek filmowiec slubny alpaka wedding videography 5

Uwielbiam podróże z moją żoną

Zawsze organizujemy je sami – odwiedziliśmy już wiele pięknych i inspirująych miejsc. Zamiast hoteli preferujemy airbnb, plecak z prowiantem i długie spacery. Kocham Paryż za Mont Martre, Barcelonę za Chorizo (przyjmuję w każdej postaci i ilości), Norwegię za Lysefiord, a Rzym za ciasne uliczki.

Nigdy nie miałem „prawdziwej” pracy

Od zawsze zajmuję się filmowaniem i uważam to za wielkie szczęście. Kamera towarzyszy mi od czasów gimnazjalnych i zawsze była sposobem na fajne spędzanie czasu. Nie zmieniło się to dziś!

Robię jedną z lepszych pizz na świecie

Ciasto powstaje według mojej receptury, a wyrabiam je zawsze przy dźwiękach włoskiej muzyki. Nie ma nic lepszego niż pizza z własnego pieca, upieczona na rozgrzanym kamieniu, z pomidorami, ziołami i rukolą z własnego ogródka! A do tego lemoniada z pomarańczy i własnej bazylii oraz mięty.

Bartek Styperek filmowiec slubny alpaka wedding videography 6

Nie samym ślubem żyje człowiek

Jako osoba zakochana w filmie po uszy nie ograniczam sie w swoich filmowych poczynaniach tylko do ślubów. W wolnym czasie tworzę niezależne formy dokumentalne (zamiast pracy pisemnej na studiach nakręciłem film dokumentalny o tym jak moja babcia odzyskała słuch), klipy, spoty, a z każdej podróży przywożę vloga. Pracuję też często jako operator lub oświetleniowec na większych planach filmowych.

Stwórzmy razem wspaniałą historię

Z wielką chęcią będę Wam towarzyszyć także podczas waszego ślubu. Głęboko wierzę, że moja wrażliwość i pasja przerodzi się w kolejny chwytający za serce film ślubny, a dzięki mojej pracy otrzymacie pamiątkę na całe życie.