Kolory w filmie ślubnym

film ślubny koloryzacja filmu ślub folwark wąsowo

Kolory w filmie ślubnym

Chodź pomaluj mój świat…czyli jak kolorować film ślubny.

Proces koloryzacji to bardzo ważny element pracy każdego filmowca. Poza sposobem kadrowania oraz montażu, to właśnie kolory wyróżniają styl konkretnego twórcy i w znacznej mierze wpływają na to jak wyglądać będzie Wasz film ślubny. Każdy ceniący się operator w tym również ja, przykłada dużą wagę do tego jaki kolorystyczny charakter będzie miał film, który wypuszcza spod swoich skrzydeł. Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ aby wypracować swój styl i potrafić go zachować przy rożnych rodzajach produkcji jest bardzo ciężko. Ja osobiście lubię stonowane kolory, które swoją charakterystyką przypominają stare filmy, kręcone jeszcze w sposób analogowy na taśmie filmowej. Niestety uroku charakterystyki filmu kręconego na taśmie nie sposób odwzorować w 100%, ale dzięki rozwijającej się technologii mamy coraz więcej narzędzi i możliwości.

Właśnie dlatego wszystkie swoje filmy kręcę w tzw „LOG-u”. Jest to charakterystyczny profil dostępny w kamerach z wyższej półki. Film nagrany w takim profilem, pozbawiony jest kontrastu, a nasycenie kolorów jest bardzo niskie.

Film ślubny filmowanie wesele - płaski profil film ślubny ślub na plaży po koloryzacji

Wiele osób, które spoglądają mi przez ramię w trakcie kręcenia pytają się dlaczego obraz wygląda w ten sposób. Film nagrany w LOG-u jest wyjątkowo elastyczny i daje bardzo dużo możliwości kontrolowania go w postprodukcji. Taki obraz możemy śmiało przyrównać do kolorwanki – dzięki temu że obraz jest rozkontrastowany i pozbawiony kolorów możemy go pokolorować na zupełnie różne sposoby. Tak jak w przypadku kolorowanki – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

film ślubny różne rodzaje koloryzacji

Kolejną korzyścią przy takim sposobie rejestracji jest fakt, iż kamera zapisuje bardzo dużo informacji w cieniach i najjaśniejszych miejscach w kadrze. Dzięki temu w sposób bardzo plastyczny możemy kontrolować film w postprodukcji i unikamy wyglądu, który znany jest z tańszych aparatów.

Proces kolorowania zwykle jest równie czasochłonny (każde ujęcie koloruje się osobno) co satysfakcjonujący. Nadawanie ujęciom unikalnego wyglądu zawsze sprawia mi dużo przyjemności i jest to część pracy, którą uwielbiam. Nie jest to rzecz łatwa i na pewno wymaga sporo doświadczenia oraz godzin spędzonych przy komputerze, ale jest to jeden z czynników dzięki którym moje filmy stają się unikale i magiczne jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

film ślubny koloryzacja filmu ślub na plażyfilm ślubny koloryzacja filmu ślub rustykalny film ślubny koloryzacja filmu ślub folwark wąsowo film ślubny koloryzacja filmu ślub detal wesele